Yukarı Çık

Cami ve Spor

Cami ve Spor” Kavramının gençlerimizin zihin dünyasında var olmasını sağlamak amacıyla, hem bedene hem ruha hem de sosyal yaşama gençlerimizi hazırlamaktayız. Yaz kuran kursları, hafızlık eğitimi gören öğrencilerimiz ve mahalle de yetişen gençlerimizi sporla buluşturuyoruz.

Bu bağlamda camiyi her kavramla buluşturabilmek bilinciyle spor olgusunu da cami merkezli bir hayat içerisinde dahil etme çabası içerisindeyiz. Camilerimizin olanakları gençlerimizin sportif istekleri bu birlikteliği yakalama noktasında bizlere fırsat sunmaktadır.

Sportif branşlarla (taekwondo, karate, judo, okçuluk, güreş, bisiklet, yüzme, binicilik, dart, vb.) kardeşlerimizin fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlıyoruz. Sporun sosyal gücünden faydalanarak “spor araç, kardeşlik amaç” temasını benimseyerek, gençlerimiz arasında birlik ve beraberliğin pekişmesine, farklı kültürde kardeşlerimizin birbirlerinin farklılıklarını tanımalarına, Irk farkı gözetmeksizin takım içinde yer alarak birlikte hareket etmelerine olanak sağlıyoruz, Sağlık yönünden ise her türlü madde bağımlılığı ile mücadele ederek, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyoruz.