Yukarı Çık

Blog

Öncü Spor 8. Genel Kurular Hazırlanıyor

Gençleri sporla tanıştırmak ve ülkemize lisanslı sporcular kazandırmak amacıyla kurulan Öncü Gençlik ve Spor Kulübü, haziran ayında 8. Genel Kurulu’nu yapacak. Genel Kurul’da yeni genel başkan ve yönetim kurulu üyeleri belli olacak.

ÖNDER İmam Hatipler Derneği tarafından 14 yıl önce kurulan Öncü Gençlik ve Spor Kulübü, 8. Olağan Kongresi’ne hazırlanıyor. Çeşitli branşlarda yetiştirdiği sporcular, okullarda düzenlediği aktiviteler ile spora büyük katkılar sağlayan Öncü Spor Kulübü’nde başkanlık görevini iki dönemdir başarıyla yürüten Yavuz Kurt, bayrağı yeni başkana teslim edecek. Türkiye çapında 70 ilde ve 13 branşta çalışmalarını sürdüren Kulüp, haziran ayındaki genel kurulunda yeni yönetimle birlikte niyet tazeleyerek yoluna devam edecek.

İstişareler sonucu belirlendi

Genel Kurul’a hazırlık ve yeni başkanın belirlenmesini ilgili tüm kademelerde istişareler yapıldı. Gerçekleştirilen toplantılarda ÖNDER Başkanlar Kurulu başta olmak üzere, İcra Kurulu üyeleri, Öncü Yönetimi ve Türkiye çapındaki Öncü Spor kulüp başkanları hazır bulundu. Akabinde yapılan temayül yoklamalarına ise ÖNDER İcra Kurulu üyeleri, Öncü Spor Yönetim Kurulu, Anadolu’daki kulüp başkanları katıldı. Süreci, ÖNDER Başkanlar Kurulu ve Öncü Spor Başkanlarından oluşan Öncü Divan Heyeti yönetti.

8 isim arasından seçildi

Temayül yoklamaları sırasında belirlenen 8 isimle, Öncü Divan Heyeti yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşme ve istişareler sonucunda Hüseyin Kara’nın Öncü Spor 8. Genel Kurulu’nda genel başkan adayı olarak önerilmesi kararlaştırıldı. Ahmet İmdat Salihoğlu’nun kurucu başkanlığını üstlendiği Öncü Spor’a kurulduğundan bu yana Hacı Sürmeneli, Mustafa Canbey ve Yavuz Kurt başkanlık etti ve Öncü Sporu bu günlere taşıdı. Bundan sonra da yeni yönetimle birlikte Öncü Spor, gençlere ve tüm ülkeye dönük hizmetlerine devam edecek.

Hüseyin Kara kimdir?

1987 yılında Diyarbakır’da doğdu. 2005 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümü’nü bitirdi.

Eyüpsultan Belediyesi’nde tesis yöneticiliği, Çobançeşme Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde beden eğitimi öğretmenliği yaptı.

İstanbul İmam Hatip Liseliler Derneği (İSTİMDER), Genç ÖNDER, ÖNDER Ankara, ÖNCÜ Gençlik ve Spor Kulübü, Ankara Kayı Gençlik ve Spor Kulübü ile Hareket Spor Kulüplerinde görevler aldı. Farklı spor kulüplerinde tenis, yüzme ve fitness antrenörlüklerinde bulundu.

2016 yılından itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda spor uzmanı olarak görev yapmaktadır. Türkiye Modern Pentatlon Fedarasyonu’nda yönetim kurulu üyeliği bulunmakta olup evli ve bir çocuk babasıdır.

Yorum Yap