Yukarı Çık

Blog

Kum Torbası İle Turnuvalara Hazırlanıyorlar

Öncü Gençlik ve Spor Kulübü genç sporcular için üzerinde “koronavirüsü yeneceğiz” yazılı kum torbaları hazırlayarak spor salonlarına dağıttı. Pandemi döneminde gençler, kulüplere gönderilen torbalarla çalışıyor, rakipleri ile karşı karşıya gelmiyorlar.

Bahçelievler’deki Ali Şükrü Sula Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde, Kulübün tekvandocu ve karatecileri özel kum torbalarıyla antrenmanlarını yapıyor. Sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde antrenmanlarını gerçekleştiren sporcular, salona giriş ve çıkışlar sırasında da gerekli önlemleri alıyor.

Tedbirlerle spora dönüş

Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Yavuz Kurt, koronavirüs simgeli kum torbalarının sembolik bir anlamı olduğunu belirterek, “Virüsle mücadele konusunda farkındalık oluşturmak için özel kum torbalarını kullanıyoruz. Bunları kulüplerimize hediye olarak göndereceğiz. Onları da tekrar spor salonlarına davet ediyoruz” dedi. Pandeminin hayatın her alanını olduğu gibi sporu da etkilediğini kaydeden Kurt, sözlerini şöyle sürdürdü: Biz de bu nedenle bazı tedbirler aldık. 2021 yılını bisiklet yılı ilan ettik. Bisiklette doğal bir mesafe var. Mücadele sporlarında genelde gençlerimiz rakipleriyle çalışıyordu. Koronavirüs kum torbası üretip her birini bir sporcumuza emanet ederek onları çalıştırıyoruz. Ailelerimiz de çocuklarını gönderme konusunda rahatladı. Önümüzdeki Avrupa ve dünya şampiyonalarına çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde hazırlayacağız.

Spor yapmak ciddi bir avantaj

Pandemiden dolayı gençlerin spora uzun süre ara vermek zorunda kaldığına dikkati çeken Kurt, “Yeniden başlıyoruz. Zinde bir vücut, güçlü bağışıklık sistemi ve spor yapmak koronavirüsle mücadelede ciddi tedbirdir. Maske, mesafe ve temizlik tedbirlerini unutmadan sporcularımız sporlarını yapıyor” değerlendirmesinde bulundu. Kulübün Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Akdemir ise gençleri pandemi sürecinde kurallara uygun şekilde çalıştırdıklarını kaydererek, “Sporcular salona girerken kayıtları alınıyor, ateş ölçümleri yapılıyor. Dezenfekte sürecinden sonra sosyal mesafeye dikkat ederek çalışıyorlar” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Genç sporcuların hedefi büyük

Kulübün bünyesinde faaliyet gösteren sporcular da alınan tedbirlerle yeniden çalışmalara başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Milli tekvandocu Eylül Sezgin, pandeminin kendileri için de zorlu geçtiğinin altını çizerek, “Dünya Şampiyonası vardı. İptal olmasından dolayı antrenmanlarımıza ara verdik. Şimdi antrenmanlara korunaklı şekilde; sosyal mesafeye uyarak, kum torbalarıyla, rakip olmadan devam ediyoruz. 2021 Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Sağlıklı bir şekilde antrenmanlarımıza devam ediyoruz” diye konuştu. Karateci Ömer Ali Yanaz da üç temel kurala uyarak antrenman yaptıklarını belirterek, “Önümüzde Avrupa seçmesi var. Daha önce evde çalışıyorduk ama salondaki kadar etkili olmadı. Kulübümüz sayesinde toparladık ve şimdi daha iyi hazırlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap