Yukarı Çık

Blog

Ormanlarımız İçin Ayak Tenisi Oynadılar

Öncü Gençlik ve Spor Kulübü, yangınlar dolayısıyla kaybettiğimiz ormanlarımızın yeniden yeşillendirilmesi için çalışma başlattı. Kulüp, düzenlediği Bir Fidan Da Sen Ol Ayak Tenisi Turnuvası’na katılan tüm takımlar için birer fidan bağışında bulundu.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından yanan ormanlarımızın yeşillendirilmesi için “1 Fidanla Nefes Ol” kampanyası başlatılmıştı. Türkiye genelindeki il ve ilçelerde imam hatip derneklerinin iştirak ettiği bu kampanyadan sonra şimdi de dernek bünyesinde faaliyet gösteren Öncü Gençlik ve Spor Kulübü konuyla ilgili bir çalışma için harekete geçti.

Her takım için bir fidan

Sporu tabana yaymak, gençlerin en az bir spor dalıyla iştigal etmelerini sağlamak ve olimpiyatlara lisanslı sporcular yetiştirmek üzere faaliyet gösteren Öncü Gençlik ve Spor Kulübü, bu kez de bir sosyal sorumluluk projesi olarak yeşili korumak amacıyla sahalara çıktı. Ülkemizdeki orman yangınlarına karşı farkındalık oluşturmak adına düzenlenen Bir Fidan da Sen Ol Ayak Tenisi Turnuvası, Kayaşehir Spor Kulübü Tesislerinde yapıldı. Spora ilgi duyan ve doğayı korumak isteyen tüm vatandaşların ve sporcuların katıldığı turnuvada, her takım için bir fidan bağışında bulunuldu.

Çocuklar yoğun ilgi gösterdi

Programda çocuklara, gençlere ve sporculara ayak tenisi tanıtılarak, çeşitli kategorilerde yarışmalar düzenlendi. Turnuva Ayak Tenisi Federasyonu sporcularının ayak tenisi maçıyla başladı. Ardından katılımcılar gençler ve baba-oğul kategorilerinde mücadele etti. Çocukların babaları ile birlikte yarıştığı Baba-Oğul Yarışması turnuvanın en dikkat çeken kategorisi oldu. Özellikle çocukların yoğun katılımı, spor kültürünün yayılması ve gelişmesi açısından önem arz etti. Ücretsiz olarak düzenlenen turnuvada katılımcılar hem sporla iç içe olup güzel zaman geçirirken hem de Türkiye’nin yeniden yeşillendirilmesine katkı sağlamış oldu. Maçların ardından katılımcılara madalya verildi.

Farklı ilçelerde devam edecek

Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Kara yaptığı açıklamada, “Yanan ormanların acısını yüreğimizde duyuyoruz, bu nedenle biz de bir şeyler yapmak üzere harekete geçtik. Aynı zamanda gençlerimizi sporla buluşturmak en önemli hedeflerimizden birisi. İstanbul’da birçok ilçede bu etkinliğimizi devam ettirerek fidan bağışımızı sürdüreceğiz” dedi.

Yorum Yap