Yukarı Çık

Blog

Öncü Spor’da İstişare Toplantısı

Öncü Gençlik ve Spor Kulübü İstişare Toplantısı; Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyelerinin katılımıyla yapıldı. Yıl boyunca yapılacak etkinlikler ve planların ele alındığı toplantıda konuşan Öncü Spor Başkanı Hüseyin Kara, “Etkinliklerimizi tüm okullarımıza ve topluma yaymak istiyoruz. Organizasyonlar için gençlerimiz her daim sahada olacak” dedi.

İstişare Toplantısı, ÖNDER Genel Sekreteri Seçkin Koç, Öncü Spor Başkan Hüseyin Kara, Genel Sekreteri Abdurrezzak Aslan ve yönetim kademesindeki isimlerin katılımıyla dernek merkezinde yapıldı.

Salgın sonrası planlama

Göreve başlamasından sonra yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Öncü Spor Başkanı Hüseyin Kara, öncelikle Başakşehir’de Ayak Tenisi Turnuvası ve iki ilçede Cami ve Çocuk etkinliği düzenlediklerini aktardı. Fatih Belediyesi’nin yapmış olduğu tarihi yarımada bisiklet turlarına katıldıklarını, TÜGVA ile Ayasofya meydanında oryantiring düzenlediklerini, 18. İmam Hatipliler Kurultayında ise bisiklet ve parkur etkinlikleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Hacıbeşirağa Külliyesinde 24-28 Eylül’de insan hakları, 8-10 Ekim’de ise Kocaeli’nde Spor Çalıştayı düzenleyeceklerini aktaran Kara, “Salgından sonra spor faaliyetlerimiz nasıl olacak, bu anlamda bir yol haritası çıkarmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Besyo kursları ile üniversite hayali

Önümüzdeki dönemde düzenlenmesi planlanan besyo hazırlık kurslarını ücretsiz olarak gerçekleştireceklerini belirten Hüseyin Kara, “Burada hedefimiz proje imam hatipler değil, adrese dayalı imam hatiplerimizde kursları açacağız. İstanbul’da her iki yakada birer tane olacak ve Anadolu’daki belli illerde bunu gerçekleştireceğiz. Bizim amacımız herkesin bir üniversite hayali kurmasını sağlamak. Barajı geçen herkes bu sınavlara girebilir” diye konuştu. Kara, futsal ve ayak tenisinde Türkiye genelinde turnuvalara başlanacağı bilgisini de verdi.

İnsan kaynağımızı yetiştireceğiz

TÜGVA Spor Koordinatörü Mahmut Taha Sağlık da, yeni dönemde güzel projeler geliştirdiklerini belirterek, “Herkes bir şeyler üretmeye çalışıyor ama hepimizin gayesi aynı. Güçlerimizi birleştirip hareket etmek istedik. Çok fazla ortak noktamız ve yapmak istediğimiz başlık var. İnşallah bunlara imza atmak istiyoruz” dedi. Spor alanında daha iyi işler yapmak ve tüm kadroyu çıkaracak şekilde insan kaynağına erişmek gerektiğinin altını çizen Sağlık, “Pek çok alanda antrenör, spor idarecisi ve yöneticisi bulmakta zorlanıyoruz. İnşallah bunun tohumlarını ekip fidanlarını yetiştirmeye başlarsak bu kaynağa ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

Öğretmen ve öğrenciler için çalışmalar

Gün boyu süren istişare toplantısında, Anadolu genelinde yapılacak faaliyetler; kulüp, proje ve etkinlikler ile basketbol, futsal, ayak tenisi başlıkları ele alındı. Kız Anadolu imam hatip liselerinde yapılacak çalışmalar üzerine sunum yapılan programda ayrıca beden eğitimi öğretmenlerine yapılacak çalışmalar, spor oyunları, spor söyleşileri, cami ve spor etkinlikleri, branş faaliyet çalışmaları üzerinde duruldu.

Yorum Yap