Yukarı Çık

Biz Kimiz

Milli ve manevi değerlere sahip, vatanına ve millete bağlı aynı zamanda ahlakıyla spora kimlik kazandıran ‘Öncü Nesiller’ yetiştirmek amacıyla, Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Derneğimiz; ÖNDER İHL Mezunları ve Mensupları derneğinin, gençlik ve spor faaliyetlerini deruhte etmek amacıyla 2007 yılında kurulmuş olup günümüzde sportif faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kuruluşundan bu yana İstanbul genelinde ve Anadolu da kulüplerini oluşturarak her geçen gün ulaşılan genç yetenek sayılarını artırmaktadır. 81 ilimizde, okullarımızdan çıkacak olan yetenekli öğrencilerimizi hem sporla buluşturarak hem de sportif branşlarımızla entegre ederek ulusal ve uluslararası arenada ülkemizi temsil edecek yetenekleri ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

MİLLİ EĞİTİM Bakanlığı ve Gençlik spor Bakanlığı ile koordineli bir şekilde organize ettiğimiz faaliyetlerimizin yanı sıra yıl içinde ve yıl sonunda gençlerimizin eğitilmesi, motivasyon desteği ve sportif faaliyetleri de içeren birçok organizasyon gerçekleştirilmektedir.


MİSYON

Milli ve manevi değerlere sahip gençlerimizi sporla buluşturabilmek, gençlerimiz üzerinde bir spor kültürü oluşturabilmek ve onların spor branşlarına yönlendirilmesine katkı sağlayarak ülkemizi ulusal ve uluslararası alanda temsil edebilme düzeyine ulaştırabilmektir.


VİZYON

Öncü Gençlik ve Spor Kulübü olarak sporun ulusal ve uluslararası alanda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunun bilincindeyiz. Bu kapsam da ülkemizde ki bütün gençlerimize ulaşarak onları sporla buluşturabilmeyi ve lisanslı birer sporcu olmaları yolunda desteğimizi sürdürebilmeyi amaçlamaktayız.